• Laikantysis sluoksnis ir grindinio guolis
  Trinkelių klojimasPrieš klojimą reikia pasirūpinti kraštų apribojimu, kad trinkelės negalėtų išsilenkti į šonus ir kad vėliau būtų galima išgauti trinkelių eilės atskaitinę plokštumą. Pirmiausia nukasami nepatvarūs žemės sluoksniai (pvz., molis, dirvožemis) tiek, kol pasiekiamas tvirtas pagrindas. Ši sankasa, kuri turi būti mažiausiai 30-35 cm po būsimu grindiniu, sutankinama tinkamu vibratoriumi ir užpilama 25 cm storio laikančiuoju arba filtruojančiuoju sluoksniu. Tam labiausiai tinka neužšąlanti, pagal granules suskirstyta medžiaga, tokia kaip žvyras arba skalda (granulės dydis: 0/32). Laikantysis sluoksnis taip pat yra sutankinamas grunto tankintuvu.
  Sankasa ir laikantysis sluoksnis turi būti parengti su mažiausiai 2-2,5 proc. nuolydžiu, kad galėtų nutekėti lietaus vanduo. Svarbu, kad privažiavimų ir terasų nuolydis eitų nuo namo arba iki drenažo. Toliau eina grindinio guolis. Jis sudarytas iš smėlio arba smulkinto smėlio ir smulkiosios skaldos mišinio (granulės dydis: 0/5; infiltraciniam grindiniui – smulkioji skalda: 1/3 arba 2/5).
  Trinkelių klojimasGrindinio guolio storis natūraliai turi siekti nuo 4 iki 5 cm. Šis sluoksnis pirmiausia būna nesutankintas ir yra sutankinamas tik kartu su paklotomis trinkelėmis.Taigi galutinis grindinio paviršiaus aukštis pasiekiamas tik įrengus pagrindą ir išklojus trinkeles. Todėl grindinio guolis turi būti paklojamas maždaug 1 cm aukščiau (priklausomai nuo guolio medžiagos). Svarbiausia yra tolygiai išlyginti smėlį/smulkiąją skaldą. Tam tinka lygio matuoklė, kuri traukiama per du medinius tašus arba strypus, kaip per bėgius.

 

 • Trinkelių klojimas ir siūlės menas
  Per išlygintą grindinio guolį vaikščioti nebegalima, net klojant trinkeles. Todėl yra dirbama einant nuo nukloto ploto pirmyn (jei apskritimas, einant nuo vidurio). Klojant pirmąją trinkelių eilę reikia žiūrėti, kad ši būtų paklota stačiu kampu ribojančiojo ploto atžvilgiu, kad pavyktų išvengti nereikalingo trinkelių pjaustymo. Tam tikslui gali pagelbėti virvė arba matuoklė, kuriomis galite tikrinti, ar plytelių eilės eina pagal vedlinę. Kraštines trinkeles reikia kloti kartu su normaliomis trinkelėmis. Jokiu būdu negalima to daryti prieš tai arba po to.Homogenišką spalvos pasiskirstymą galima pasiekti tada, kai trinkelės klojant imamos iš karto iš kelių paketų eilėmis, o ne sluoksniais. Tai ypač taikytina grindiniams su atspalviais, tačiau rekomenduotina ir klojant vienspalves ar pilkas grindinių trinkeles.
  Klojant betonines grindinio trinkeles būtina išlaikyti maždaug 3-5 mm siūlių storį (niekada neklokite taip, kad grindinys girgždėtų!). Trinkelių šonuose esantys atstumo „pagalbininkai” nenurodo automatiškai siūlės mato, jį turi nustatyti pats klojėjas. Į pakloto grindinio siūles yra įšluojamas sausas smėlis (infiltraciniam grindiniui – smulkioji skalda). Nuvalyto ir būtinai sauso grindinio paviršiaus sukratymui geriausia naudoti plokštumų vibratorių su PVC slystamuoju įtaisu, tausojančiu trinkelių paviršių.
  Kad būtų užkirstas kelias poslinkiams ir judėjimui į šonus, plokštuma iš visų pusių turi būti apsupta kraštinėmis trinkelėmis, statinių tvoromis arba mūrinėmis sienomis. Po sutankinimo plotą reikia dar kartą apipilti vandeniu ir smėliu, kol siūlės visiškai užsipildys.
 • Ažūrinių plytelių grindinys
  Grindinys su vejos siūle turi tokią pačią viršutinę dalį, kaip ir kitos betoninės grindinio trinkelės. Todėl parengiamuosius darbus bei patį klojimą atlikite taip, kaip aprašyta. Tačiau po sukratymo siūlės yra užpildomos mišiniu iš viršutiniojo dirvožemio sluoksnio ir smėlio (mišinio santykis 1:1). Grunto tankintuvas turi turėti PVC slystamąjį įtaisą. Po sukratymo užpildas turi būti maždaug 1 cm žemiau trinkelių viršaus. Po to siūlės yra apsėjamos tinkamu vejos mišiniu. Reikia pasistengti, kad siūlės kuo greičiau apaugtų žole. Todėl sausu laikotarpiu patartina grindinį su veja laistyti bei pradžioje patręšti.
 •  Trinkelių išsirinkimas
  Jau planuojant kloti trinkeles reikia pagalvoti apie grindinio paviršiaus formą bei trinkelių raštą, kad vėliau, jas klojant, iki minimumo sumažėtų pjovimo darbai. Stačiakampės trinkelių sistemos labiau tinka geometrinėms – architektūrinėms formoms. Netaisyklingų formų trinkelių sistemos labiau tinka organiškų formų plotams.
  Trinkelių klojimas
  Grindinio ploto stabilumui įtakos turi ir klojamas raštas. Galioja principas, kad įstrižai važiavimo krypčiai paklotas raštas leidžia geriau perkelti apkrovą nei paklotas skersai. Geriausiai apkrovą perkelti leidžia vadinamas rišimas eglute. Kryžminio rišimo reikėtų vengti, nes čia jėga perduodama tik artimiausiai trinkelei.
 • Įrėminimai – vejos bordiūrų eilė
  Dėl estetinių sumetimų grindinio plotus visada reikia užbaigti vejos bordiūrų eilėmis. Jie leidžia įrėminti ir tvarkingai užbaigti plotą.
 • Trinkelių klojimas
  Trinkelės, naudojant guminį plaktuką ir virvę, klojamos lygiai vienodame aukštyje. 2 m atstumu su virvute reikia patikrinti, ar nuklotas plotas yra vienoje tiesiojoje. Siūlių storis visuomet turi būti 3-5 mm.
  Klojant reikia žiūrėti, kad trinkelės visiškai atsigultų į guolį. Siūlių plotį reikia pasirinkti pagal guolio medžiagą.
  Siūles reikia užpildyti išplautos medžiagos smėlio ir smulkiosios skaldos mišiniu. Visiškas atsparumas apkrovai yra užtikrinamas tada, kai siūlės smėliu užpildomos iki viršaus. Todėl siūles po kelių dienų reikia pildyti keletą kartų.
  Trinkelėms pjaustyti galima naudoti pjaustymo mašiną arba kampų šlifavimo įrenginį. Tam reikia plokščio lygaus pagrindo. Trinkelėse atskiriama dalis pažymima pieštuku ir pagal pažymėtą liniją pjaunama.
 • Patarimai dėl kraštinių trinkelių klojimo
  Kraštinės trinkelės ir maži statiniai, skirti dekoratyvinėms lysvėms ir grindinio įtvirtinimui, taip pat yra įstatomi į mažiausiai 10-15 cm storio lietinio betono pamatą (sankibos gylis: nuo 1/4 iki 1/3 aukščio). Už kraštinių trinkelių taip pat nuliejamas pamatas kaip galinė atrama Tokiu būdu grindinys apsaugomas nuo persistūmimo. Pagrindas arba atitinkamai švarusis sluoksnis, kaip ir besiribojančio grindinio ploto, sudarytas iš iki stovėjimo tvirtumo sutankintos neužšąlančios medžiagos (žvyro).
 •  Vejos bordiūro, stulpelio ir kraštinės trinkelės įstatymas
  Stulpeliai ir kraštinės trinkelės idealiai tinka pakopoms ir laiptams įrengti. Praktiški atraminiai elementai naudojami kaip pakopų atramos, tuo tarpu minamas plotas grindžiamas atitinkamai sistemai priklausančiomis trinkelėmis. Siekiant užtikrinti stabilumą, stulpeliai iki 1/3 jų aukščio turi būti įtvirtinami į neužšąlantį betono pamatą. Šonus taip pat galima įrėminti stulpeliais arba laiptuotai, arba tame pačiame aukštyje. Jei laiptai iš šonų yra atviri, išorinė grindinio trinkelių eilė turi būti klojama į skiedinį ir sustiprinama galine atrama. Patogiam lipimui idealus pakopų aukštis yra maždaug 15 cm, o minamas plotas – maždaug 35 cm. Be to, šiek tiek pasvirę laipteliai leidžia geriau nutekėti lietaus vandeniui.