Trinkelių klojimasLaiptelių skaičius ir kilimo santykis
Pakopos arba laiptai yra planuojami taip: pirmiausia apskaičiuojamas reikiamas laiptelių skaičius, tam tikslui nustatytas teritorijos aukščių skirtumas yra dalinamas iš laiptelio aukščio. Kad per laiptus eiti būtų patogu, kilimo santykis per visą laiptų ilgį turi išlikti pastovus. Siektino idealaus žingsnio ilgio matas yra nuo 62 iki 65 cm. Taikoma tokia formulė:
2 x pakopos aukštis + laiptelis = žingsnio ilgis.
Vadinasi, kuo aukštesnė pakopa, tuo trumpesnis laiptelis, ir atvirkščiai. Pvz., aukščių skirtumas – 1,20 m, pakopos aukštis = 15 cm -> 8 pakopos.
Kad statomi stulpeliai nesvirtų į priekį, reikia parinkti pakankamo dydžio pamatą. Dėl lanksčios konstrukcijos statomi laipteliai suteikia gausybę panaudojimo galimybių, ypač lenktiems laiptams ir krypties keitimams.

Trinkelių klojimasPatarimai dėl laiptų pakopų dėjimo
Kiekvienas pakopos elementas turi būti šiek tiek pasviręs pirmyn. Taip greičiau nutekės lietaus vanduo, sumažinamas paslydimo pavojus, ypač žiemą per plikledį. Dedant laiptus reikia nuolatos tikrinti kilimo santykį. Laiptai per plotį visuomet turi eiti absoliučiai horizontaliai. Siekiant išvengti ištisinių siūlių, patartina elementus paskirstyti nevienodai.
Tokiu būdu grindinys apsaugomas nuo persistūmimo. Pagrindas arba atitinkamai švarusis sluoksnis, kaip ir besiribojančio grindinio ploto, sudarytas iš iki stovėjimo tvirtumo sutankintos neužšąlančios medžiagos (žvyro).